Доставка на топлинна енергия посредством топлоносител - гореща вода за обект: Детска ясла №11 "Иглика", находящ се на адрес: гр. Варна, ж. к. "Трошево", до бл. 20, при цени на топлинната енергия, съгласно действащите цени, определени за продавача от КЕВР и при условия и параметри, посочени в топлотехническата характеристика на обекта Доставка на топлинна енергия посредством топлоносител - гореща вода за обект: Детска ясла №13 "Русалка", находящ се на адрес: гр. Варна, ул. "Любчо Патронов" №1, при цени на топлинната енергия, съгласно действащите цени, определени за продавача от КЕВР и при условия и параметри, посочени в топлотехническата характеристика на обекта.
Zadanie 1. dostawy artykułów spożywczych dla zrównoważenia wysiłku energetycznego dla Honorowych Dawców Krwi (dalej w skrócie art. spoż. dla HDK) - Baton białkowy (nugat) Zadanie 6. Dostawy artykułów spożywczych różnych Zadanie 5. dostawy art. spoż. dla HDK - Masło orzechowe / krem z orzeszków ziemnych. Zadanie 4. dostawy art. spoż. dla HDK - Orzeszki ziemne niesolone. Zadanie 3. dostawy art. spoż. dla HDK - Ciastka zbożowe typu Fit. Zadanie 2. dostawy art. spoż. dla HDK - Czekolada mleczna
Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE PASĂRE în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 1 – Carne pasăre ( aripi pui, piept de pui dezosat fără piele, pulpe de pui dezosate fără piele ) este de 280,000.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Aripi de pui: minim 120 kg - maxim 2.000 kg Piept pui dezosat fără piele: minim 350 kg - maxim 6.000 kg Pulpe pui dezosate fără piele: minim 240 kg - maxim 4.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lot 1 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 99.300,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Aripi de pui: minim 120 kg - maxim 720 kg Piept pui dezosat fără piele: minim 350 kg - maxim 2100 kg Pulpe pui dezosate fără piele: minim 240 kg - maxim 1440 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE PORC în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 2 – Carne porc (ceafă porc fără os, cotlet porc fără os, carne porc lucru, pulpă porc cu os ) este de 337,000.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : ceafa porc fara os minim 350 kg - maxim 6.000 kg cotlet porc fara os minim 200 kg - maxim 3.500 kg carne porc lucru minim 150 kg - maxim 2.500 kg pulpa porc cu os minim 60 kg - maxim 1.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 2 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 118.020,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent ceafa porc fara os minim 350 kg - maxim 2.100 kg cotlet porc fara os minim 200 kg - maxim 1.200 kg carne porc lucru minim 150 kg - maxim 900 kg pulpa porc cu os minim 60 kg - maxim 360 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE VITĂ în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 3 – Carne vită (carne vită lucru, vrăbioară fără os, antricot fără os ) este de 369,600.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : carne vita lucru minim 110 kg - maxim 1.680 kg vrabioara vita fara os minim 160 kg - maxim 3360 kg antricot vita fara os minim 160 kg - maxim 3360 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 3 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 112.080,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent carne vita lucru minim 110 kg - maxim 660 kg vrabioara vita fara os minim 160 kg - maxim 960 kg antricot vita fara os minim 160 kg - maxim 960 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Acord cadru pe 17 luni de furnizare burtă vită în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 4 – Burtă vită este de 31,350.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Burtă vită minim 90 kg - maxim 1.650 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 4 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 10.260,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Burtă vită minim 90 kg - maxim 540 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate. Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ficat de pui în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 5 – Ficat de pui este de 18,150.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ficat de pui minim 90 kg - maxim 1.650 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 5 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 5.940,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ficat de pui minim 90 kg - maxim 540 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Poste 1.1 : Pack complet « lampe tactique » Poste 1.2 : 1 lampe tactique et sa notice d’utilisation en français ; Poste 1.3 : 1 batterie rechargeable* ; Poste 1.4 : 1 chargeur de piles / batteries, 1 câble d’alimentation USB, la prise secteur ; Poste 1.5 : 1 étui compatible pouvant se porter à la ceinture. Poste 2.1 : Pack complet « lampe kit mains libres/contrôle de documents » Poste 2.2 : 1 lampe et sa notice d’utilisation en français ; Poste 2.3 : 1 batterie rechargeable ; Poste 2.4 : 1 chargeur de batteries, son câble d’alimentation USB et la prise secteur ; Poste 3.1 : Pack complet « projecteur de recherche et de barrage » Poste 3.2 : 1 projecteur de recherche et de barrage, et sa notice d’utilisation en français ; Poste 3.3 : 1 batterie rechargeable ; Poste 3.4 : 1 chargeur de piles /batteries et son câble d’alimentation et la prise secteur ; Poste 3.5 : 1 étui de protection et de transport. Poste 4.1 : Kit projecteur complet et accessoires; Poste 4.2 : Projecteur et son système d’accumulateur (batterie) ; Poste 4.3 : 1 système d’accumulateur (batterie) ; Poste 4.4 : dispositif de chargement de l’accumulateur 230v ; Poste 4.5 : dispositif de fonctionnement infrarouge ; Poste 4.6 : dispositif permettant la diffusion d’un faisceau plus large Poste 4.7 : dispositif permettant la diffusion d’un faisceau de couleur jaune ; Poste 4.8 : contenant rigide ;
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa różnych artykułów żywnościowych – świeżych owoców i warzyw do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku. Zamówienie będzie realizowane po cenach jednostkowych wskazanych w załączniku nr 1 – formularzu asortymentowo-cenowym Wykonawcy, wg zamówień składanych sukcesywnie przez Zamawiającego, na realizację zamówienia w danej części. Szczegółowy opis zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 – Formularz asortymentowo-cenowy.
Im Zuge eines Leasingvertragsauslaufes muss der Fuhrpark im Ordnungsamt der Stadt Kassel teilweise erneuert werden. Es handelt sich hierbei um einen Bedarf von insg. 15 Fahrzeugen, verteilt auf verschiedene Fahrzeugtypen. Die Anschaffung soll im Wege eines sog. Full-Service-Leasings für die Laufzeit von 48 Monaten erfolgen, wobei nach Ablauf der Laufzeit eine Kaufoption für einzelne Fahrzeuge für den Auftraggeber besteht. Weiteres ergibt aus den jeweiligen Leistungsverzeichnissen zu den jeweiligen Losen. Im Zuge eines Leasingvertragsauslaufes muss der Fuhrpark im Ordnungsamt der Stadt Kassel teilweise erneuert werden. Es handelt sich hierbei um einen Bedarf von insg. 15 Fahrzeugen, verteilt auf verschiedene Fahrzeugtypen. Die Anschaffung soll im Wege eines sog. Full-Service-Leasings für die Laufzeit von 48 Monaten erfolgen, wobei nach Ablauf der Laufzeit eine Kaufoption für einzelne Fahrzeuge für den Auftraggeber besteht. Weiteres ergibt aus den jeweiligen Leistungsverzeichnissen zu den jeweiligen Losen. Im Zuge eines Leasingvertragsauslaufes muss der Fuhrpark im Ordnungsamt der Stadt Kassel teilweise erneuert werden. Es handelt sich hierbei um einen Bedarf von insg. 15 Fahrzeugen, verteilt auf verschiedene Fahrzeugtypen. Die Anschaffung soll im Wege eines sog. Full-Service-Leasings für die Laufzeit von 48 Monaten erfolgen, wobei nach Ablauf der Laufzeit eine Kaufoption für einzelne Fahrzeuge für den Auftraggeber besteht. Weiteres ergibt aus den jeweiligen Leistungsverzeichnissen zu den jeweiligen Losen.
Predmet nabave je novo i nekorišteno gospodarsko vozilo ukupne dopuštene mase 7,5 t s ugrađenom nadogradnjom minimalnog korisnog volumena 7,5 m³ za sakupljanje i sabijanje odvojeno prikupljenog komunalnog otpada. Projekt se provodi u okviru LAG natječaja „2.1.1. Potpora ulaganju u razvoj lokalne infrastrukture i unapređenje kvalitete života na području LAG-a“, unutar intervencije 77.06 „Potpora LEADER (CLLD) pristupu“ iz Strateškog plana ZPP RH 2023.–2027.
Carcasă de porc congelată Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 40880 kg x 18,00 lei / kg =735840,00 lei - cantitate maxima= 62050 kg x 18,00 lei / kg = 1116900,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 1703,33 kg x 18,00 lei/kg =30659,99 lei Cantitate maxima contract subsecvent :7756,24 kg x 18,00 lei/kg = 139612,32Lei Cel mai mare contract subsecvent 7756,24 kg x 18,00 lei/kg = 139612,49 lei CARNAT AFUMAT Cantitate minima acord cadru 4380 kg x25 lei/kg =109500,00 lei Cantitate maxima acord cadru 7665 kg x25 lei/kg = 191625,00 lei cantitate minima CS 182,50 kg cantitate maxima CS 958,13 kg cel mai mare contract subsecvent 958,13 kg x25 lei/kg= 23953,25 lei SALAM DE VARA Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 25550 kg x 23,00 lei / kg =587650 lei - cantitate maxima= 31025 kg x 23,00 lei / kg = 713575,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 1064,58 kg x 23,00 lei/kg =24485,41 lei Cantitate maxima contract subsecvent :3878,12 kg x23,00 lei/kg = 89196,76 Lei Cel mai mare contract subsecvent 3878,12 kg x 23,00 lei/kg = 89196,76 lei Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 8760 kg x 11,00 lei / kg =96360,00 lei - cantitate maxima= 10220 kg x 11,00 lei / kg = 112420,00lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 365 kg x 11,00 lei/kg =4015 lei Cantitate maxima contract subsecvent : 1277,49 kg x 11,00 lei/kg = 14052,39 Lei Cel mai mare contract subsecvent 1277,49 kg x 11,00 lei/kg = 14052,39 lei Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 14600 kg x 21,00 lei / kg =306600,00 lei - cantitate maxima= 21900 kg x 21,00 lei / kg = 459900,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 608,33 kg x 21,00 lei/kg =12774,90 lei Cantitate maxima contract subsecvent :2737,50 kg x 21,00 lei/kg = 57487,50Lei Cel mai mare contract subsecvent 2737,50 kg x 21,00 lei/kg = 57487,50 lei Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 876 kg x 18,00 lei / kg = 15768,00lei - cantitate maxima= 1460 kg x 18,00 lei / kg = 26280,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 36,50 kg x 18,00 lei/kg =657,00 lei Cantitate maxima contract subsecvent :182,49 kg x 18,00 lei/kg = 3284,82 Lei Cel mai mare contract subsecvent 182,49 kg x 18,00 lei/kg = 3284,82 Lei Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 876 kg x 16,00 lei / kg = 14016 lei - cantitate maxima= 1460 kg x 16,00 lei / kg = 23360,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 36,50kg x 16,00 lei/kg = 584,00 Lei Cantitate maxima contract subsecvent :182,49 kg x 16,00 lei/kg = 2919,84 Lei Cel mai mare contract subsecvent 182,49 kg x 16,00 lei/kg = 2919,84 Lei Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: – cantitate minima = 5110 kg x 11,00 lei / kg = 56210,00 lei - cantitate maxima= 18615 kg x 11,00 lei / kg = 204765,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 212,91 kg x 11,00 lei/kg =2342,08 lei Cantitate maxima contract subsecvent :2326,87 kg x 11,00 lei/kg = 25595,57Lei Cel mai mare contract subsecvent 2326,87 kg x 11,00 lei/kg = 25595,57Lei
Prestations de réparation de véhicules légers de la ville de Nîmes Prestations de réparation de véhicules poids-lourds de la ville de Nîmes Fourniture de pièces détachées adaptables pour véhicules de la ville de Nîmes
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie instalacji PV składającej się z paneli fotowoltaicznych (PV) wraz z podłączeniem do wewnętrznej instalacji elektrycznej budynków ochotniczych straży pożarnych w gminie Przygodzice poprzez rozdzielnię główną w miejscowościach: Antonin, Bogufałów, Przygodziczki, Przygodzice, Topola Wielka, Wysocko Małe, Smardów, Czarnylas oraz Dębnica. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegającej na montażu magazynu energii w poszczególnych lokalizacjach. Możliwość skorzystania z prawa opcji uzależniona będzie od dostępnych środków finansowych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Constituye el objeto de este contrato el suministro y la ubicación y colocación de 70 puntos limpios de proximidad, para la ampliación y mejora de la red municipal de recogida separada de residuos domésticos peligrosos y especiales en A Coruña. Las características técnicas de los puntos limpios se detallan en el Pliego de Prescripciones Técnicas Particulares (PPTP).
Projektierung, Lieferung, Installation und Inbetriebnahme der Gerätschaft für ein Digitales Funksystem (DFS) sowie der Fahrzeugsausstattung der Linienbusse der HST für die Ansteuerung des Betriebsleitsystems (ITCS) im Bestand, für den Vertrieb von Fahrausweisen sowie für die Prüfung von elektronischen Tickets im Fahrbetrieb und Ablösung des Bestandssystems. Die Projektierung der Migrationsphase vom heutigen Bestand zum neuen System im laufenden Betrieb ist Teil der Leistung. Für die Betriebssteuerung ist ein Sprech- und Datenfunksystem auf der Grundlage des Datenkanals auf dem Mobilfunk (Push-to-Talk / PTT, 5G) zu realisieren, so dass Einzel- und Gruppenrufe im Regelbetrieb ebenso möglich sind wie Not- und Überfallrufe. Der Vertrieb sowie die Prüfung von Fahrausweisen gemäß des Standards der VDV-Kernapplikation sind durch ein zentral gehostetes Vertriebshintergrundsystem zu unterstützen. Die personalbediente Fahrausweisprüfung ist am Fahrerarbeitsplatz zu realisieren. Die Datenversorgung, die Datenentsorgung und der Datenaustausch im Fahrbetrieb ist für die Fahrzeuggerätschaft bei allen Betriebsfällen unter Nutzung des öffentlichen Mobilfunks (5G) sicherzustellen. Es sind rund 200 Fahrzeuge mit ITCS- und Vertriebssystem-Komponenten auszurüsten. Das vorhandene Funksystem wird erneuert und durch die Nutzung des öffentlichen Mobilfunks gemäß des 5G-Standards ersetzt. Die Leistung umfasst: Lieferung, Montage und Inbetriebnahme von ca. 200 Funk-Applikationsrechner-Modulen (FARM) als Fahrzeuggerätschaft für die sprach- und datenbasierte Kommunikation zwischen der Betriebsleitstelle und den Linienbussen (Sprache per PTT sowie Daten), erweitert um … a) ein ITCS-Bordrechner-Modul je Fahrzeug für den Datenaustausch von Echtzeitdaten mit dem ITCS im Bestand sowie zur fahrzeugautonomen Steuerung und Überwachung des Betriebsablaufs, sowie b) ein Vertriebssystem, in der Form einer Erweiterung der Gerätschaften um Fahrscheindruckfunktionen mit Akzeptanz des bargeldlosen Zahlungsverkehrs sowie um eine e-Ticket-Prüffunktionen gemäß der VDV-Kernapplikation am Fahrerarbeitsplatz, d.h. einem System zur elektronischen Einstiegskontrolle (EKS), c) einschließlich insbesondere der folgenden Leistungspakete: - Nutzung des öffentlichen Mobilfunks (5G) als Ersatz für das vorhandene Sprechfunksystem, - Nutzung des analogen Betriebsfunks im 2m-Band für die Ansteuerung von Lichtsignalanlagen, - Erfassung von Echtzeit-Daten und Weitergabe an das ITCS-Zentralsystem der Fa. PSI transcom, Berlin; die Bordrechnerfunktionen umfassen dazu die fahrzeugautonome Standort-Ermittlung, den Soll-Ist-Vergleich der Fahrplanlage, die Ansteuerung der Fahrzeug-Peripherie, die Steuerung des Sprach- und Datenfunks sowie die Unterstützung dispositiver Funktionen im Fahrbetrieb einschließlich der LSA-Beeinflussung durch die Fahrzeuge, - Ausstattung der Fahrzeuge (Funk-Applikations-Rechner zur digitalen Kommunikation, Fahrausweisdrucker/Bordrechner, analogem Funkgerät, Ortungstechnik, verkabelt und in Betrieb genommen), - Lieferung eines elektronischen Fahrgeldmanagementsystems mit Vertriebshintergrundsystem, Fahrerabrechnungssystem, für den bargeldbehafteten und den bargeldlosen Vertrieb sowie Prüffunktionen für ein E-Ticketing nach VDV-Kernapplikation (kontaktlos und auf Basis von Barcodes), - Anschluss des Hintergrundsystems an das beigestellte, in Betrieb befindliche Vertriebsmanagementsystem VAS der Fa. Systemtechnik, Sömmerda, - der Vertrieb im Fahrzeug umfasst den Barverkauf von Papierfahrscheinen im Tarif des Verkehrsverbundes VRR einschließlich des NRW-Tarifs sowie von Teilen des Westfalentarifs, sowie die Möglichkeit des Vertriebs von e-Tickets gemäß VDV-Kernapplikation, - Bereitstellung der jeweiligen Wartungsleistungen. ---------------------------------------------- Eine Losaufteilung kann aus zwingenden technischen Gründen nicht erfolgen. Insbesondere wegen der erforderlichen Kompatibilität zwischen dem ITCS und dem Vertriebssystem, welche vom Auftragnehmer im Rahmen eines Konzeptes zu entwickeln ist, kommt nur eine Gesamtvergabe in Betracht. Für die Fahrzeugausrüstung ist vorgesehen, dass auf dem zu liefernden Funk-Applikationsrechner-Modul (FARM) Fremdsoftware installiert werden kann und darf. Entsprechende Unterstützungsleistung des Lieferanten wird gesondert vergütet. Die Offenlegung von Schnittstellen zum Datenaustausch zwischen den zentralen und dezentralen Komponenten ist Teil der Lieferleistung.
Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 1: Lieferung von Transportern Variante Doppelkabine Pritschenwagen (4 Fahrzeuge) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 2: Lieferung von Transporter Variante Doppelkabine Pritschenwagen Beifahrereinzelsitz (1 Fahrzeug) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 3: Lieferung von Transporter Variante Doppelkabine Pritschenwagen Schaltgetriebe (1 Fahrzeug) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 4: Lieferung von Transporter Variante Doppelkabine Pritschenwagen Automatikgetriebe (1 Fahrzeug) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 5: Lieferung von Transportern Variante Kastenwagen (4 Fahrzeuge) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 6: Lieferung von Transportern Variante Kombi 9-Sitzer (4 Fahrzeuge) Inhalt der Leistung ist die Lieferung von Fahrzeugen, welche sowohl auf befestigten als auch auf unbefestigten Straßen und Wegen eingesetzt werden können. Los 7: Lieferung von Transportern Variante Kastenwagen Hochdach (4 Fahrzeuge)
Zadanie nr 1: „Modernizacja wnętrza budynku Szkoły Podstawowej w Lesznie wraz ze wzmocnieniem fundamentów” 1. Zakres zadania nr 1 obejmuje remont pionu sanitariatów wraz z wykonaniem niezbędnych wzmocnień strefy posadowienia budynku z wykorzystaniem iniekcji geopolimerowych, zapobiegających odnawianiu usterek (tj. spękań i zarysowań na ścianach budynku oraz osiadaniu fundamentów budynku). Zakres prac obejmuje również remont wybranych sal lekcyjnych zgodnie ze wskazaniem w dokumentacji projektowej. Prace remontowe będą przeprowadzane w zachodnim skrzydle szkoły. 2. Prace obejmują instalacje wewnętrzne w budynku. Projektowany zakres prac instalacyjnych przedstawiono w projektach technicznych branży elektrycznej oraz sanitarnej. 3. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy zgodnie z przedłożonym i zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem rzeczowo-finansowym. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Zadanie nr 2: „Budowa hali sportowej w Lesznie”. 1. Zadanie nr 2 obejmuje budowę hali sportowej z zapleczem oraz zagospodarowaniem terenu i całą potrzebną infrastrukturą, jak: podziemny zbiornik p.poż., zbiornik retencyjny, panele fotowoltaiczne, monitoring, budowa zewnętrznego magazynu sprzętu oraz częściowa rozbiórka budynku szkoły podstawowej w celu połączenia budynku szkoły z halą przeszklonym łącznikiem na poziomie parteru. Na parterze budynku będzie znajdowała się wielofunkcyjna sala gimnastyczna z możliwością podzielenia jej na 3 sektory za pomocą kotar trudno zapalnych, ściana wspinaczkową po wschodniej stronie hali, korytarze komunikacyjne z klatkami schodowymi, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, węzły sanitarne, magazyny, umywalnie, szatnie, biuro, pomieszczenia dla trenerów, recepcja wraz z monitoringiem i szatniami dla widowni. Na piętrze będą korytarze komunikacyjne wraz z klatkami schodowymi, pomieszczenia gospodarcze, węzły sanitarne, sala konferencyjna wraz z pomieszczeniem socjalnym, pokój dla personelu, pokój dla trenerów, sala do judo/karate wraz z wyposażeniem (maty, materace absorbujące upadki/rzuty, sala baletowa z zespołem luster i barierek, trybuny na 195 miejsc siedzących, pomieszczenia/pokoje zlokalizowane na tyłach trybun. Do komunikacji pomiędzy parterem a piętrem oprócz dwóch klatek schodowych będzie przeznaczona winda. 2. W zakresie zadania nr 2 będzie również wyposażenie sali sportowej, sal do ćwiczeń oraz pozostałych pomieszczeń. 3. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy zgodnie z przedłożonym i zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem rzeczowo-finansowym. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje grada Zagreba i Zagrebačke županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Brodsko-posavske, Požeško-slavonske, Virovitičko-podravske i Bjelovarsko-bilogorske županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Međimurske, Varaždinske, Krapinsko-zagorske i Koprivničko-križevačke županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Karlovačke i Sisačko-moslavačke županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Primorsko – goranske i Istarske županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Ličko – senjske i Zadarske županije. Nabava obuhvaća isporuku pneumatika, izvršenje usluge zamjene pneumatika te skladištenje robe za područje Šibensko – kninske, Splitsko – dalmatinske i Dubrovačko – neretvanske županije.
siehe Leistungsverzeichnis zu Los 1. Fahrgestell für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 2. Feuerwehrtechnischer Aufbau (Fahrerhaus/Geräteräume) für das HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 3. Beigestellte Beladung für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 4. Standardbeladung für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 5. Stromerzeuger für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 6. Rettungsgeräte für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 7. Schaumlöschgerät für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 8. Strahlrohre für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 9. Hochleistungslüfter für ein Hilfeleistungs-Löschgruppenfahrzeug HLF 10 siehe Leistungsverzeichnis zu Los 10. Rettungsrucksack mit AED für das HLF 10